Brýle

  • zhotovujeme dioptrické brýle pro děti i dospělé, sluneční brýle, dioptrické sluneční, brýle pro sport
  • dle lékařského receptu
  • dle vlastního měření optometristou

zhotovujeme
V současné době se trendy ubírají k větším očnicím, výraznějším barvám. Stále in jsou plastové brýle. Základními materiály jsou kov – buď směs nebo titan, což je nejlehčí kovový materiál a nereaguje s potem- a plast.
Brýle se dělí do 3 skupin 1- celoobruby, 2- poloobruby-mají ve spodní části silon a 3 skupinou jsou vrtané brýle, které jsou nejméně vidět, ale poněkud náročnější na pečlivé zacházení. Pohodlnější na nošení jsou brýle plastové, protože se celá jejich váha rozloží po celém obvodu nosu.

BRÝLOVÉ ČOČKY:
Dnes se z 95% používají plastové brýlové čočky, jsou bezpečnější a lehčí. Sklo je dnes přežitý a zastaralý materiál. Aby plastové čočky déle vydržely, opatřují se tvrdící vrstvou. Pro komfortnější pohled je, dnes už standardem, antireflexní vrstva, která odráží nepříjemné odlesky.
Brýlové čočky běžně rozdělujeme na jednoohniskové – korigují vadu na  1 vzdálenost a  progresivní – korigují oční vady na více vzdáleností. Ty je možné dále dělit na multifokální nebo kancelářské brýlové čočky – záleží na způsobu využití. Běžně se vyrábějí brýlové čočky čiré, samozabarvovací či sluneční – nastálo zabarvené.

DOPLŇKY K BRÝLÍM:
prodáváme pouzdra, čistící prostředky, lupy, sluneční předvěsy, řetízky ...